Zakrecone urodziny

Zakrecone urodziny

by Emma Popik
Zakrecone urodziny

Zakrecone urodziny

by Emma Popik

eBook

$2.44 

Available on Compatible NOOK Devices and the free NOOK Apps.
WANT A NOOK?  Explore Now

Related collections and offers

LEND ME® See Details

Overview

„Zakręcone urodziny” to książka pełna szalonych przygód. W dniu swoich urodzin Mareczek pozostaje sam na Planetce. Towarzyszy mu tylko jego Botek. Na tle nieba ukazuje się wiadomość o kosmicznym meczu piłki nożnej. Nikt więc nie przyjdzie na urodziny Mareczka. Chłopiec wraz z Botkiem udaje się na wyprawę na koniec świata, aby zaprosić gości. Ogląda po drodze automaty i urządzenia, które produkują wszystko, co potrzebne do życia. Jak się wykluwają kurczęta pod sztuczną kurą? I jak się tworzy chmury na Planetce?
Na wspaniałe przyjęcie urodzinowe do Pysznego Ogrodu zostają zaproszone cudowne postacie z baśni. Przybywają w karetach i dorożkach, zjeżdżających z łuku nieba. Trzeba jednak otworzyć kosmiczne wrota. Czy Mareczek da sobie radę z niesfornymi gośćmi? Czy zdoła uratować życie Kopciuszka? Dlaczego Zła Czarownica podarowała mu olbrzymi kamień? Potem zasiadamy, by kibicować zawodnikom galaktycznego meczu piłki nożnej pomiędzy Ziemią i Zjednoczonymi Planetkami. Chłopcy będą wymachiwać klubowymi szalikami i krzyczeć ze szczęścia goooool.
Nagle Centralny Komputer podaje sygnał S.O.S. Zagrożenie życia, pasażerowie transportowca są w niebezpieczeństwie. Kto ma ich uratować? Czyżby Marek musiał stanąć wobec zadania ponad siły? Pewnie za ten czyn należy się chłopcu kosmiczny medal. Czy tak jest, przekonamy się, czytając książkę.


Product Details

BN ID: 2940152973112
Publisher: Emma Popik
Publication date: 04/16/2016
Sold by: Smashwords
Format: eBook
File size: 192 KB
Age Range: 12 Years
Language: Polish

About the Author

Emma Popik – ukończyłam filologię polską, napisałam pracę magisterską u pani prof. Marii Janion. Pani profesor zaproponowała mi temat rozprawy doktorskiej.

Otrzymawszy nakaz pracy, uczyłam w szkole podstawowej, a po roku w średniej. Zaproponowano mi stanowisko asystentki w Wyższej Szkole Nauczycielskiej w Bydgoszczy. Porzucałam te zajęcia, poniechałam również studiów doktoranckich. Pracowałam jako redaktor w Wydawnictwie Instytutu Morskiego. Zaczęłam się interesować fenomenem UFO, szukając wewnętrznych reguł i ukrytych praw rządzących rzeczywistością.

Zamieszczałam artykuły na ten temat w czasopismach poświęconym temu zjawisku USA i w Wielkiej Brytanii, w rezultacie zaproszono mnie do amerykańskiego stowarzyszenia „Mutual UFO Network”. Moje artykuły zostały przetłumaczone i zamieszczone w wielu krajach - w Finlandii, Anglii i nawet w Chinach, co stało się bez moich starań. Porzuciłam te zainteresowania, uznawszy, że stoją za nimi ziemskie firmy lotnicze wielkich mocarstw, starające się ukryć doświadczenia naukowe z dziedziny przemysłu wojennego.

Pisałam wiersze i poświęcono stronę na ich zaprezentowanie w gdańskim czasopiśmie literackim "Litery". Redagował je Antek Fac, który pokazywał twórczość gdańskich pisarzy i zasłużył się w kulturze. Wkrótce wydawnictwo "Iskry" wydało "Almanach literacki młodych", zamieszczając w nim również moje wiersze.

Pisałam wiele opowiadań fantastycznych, zbierając je w tom i przygotowując do druku. Pierwsze moje opowiadanie wydrukowałam pod nazwiskiem Emma Popiss na łamach „Fantastyki” w 1983 roku w numerze 3. Nosiło tytuł „Mistrz”. Zaliczono je do stu najlepszych polskich opowiadań.

Pierwszy tom opowiadań ukazał się w roku 1986 pod tytułem "Tylko Ziemia". Moje opowiadania zamieszczano również w czasopismach, na przykład w „Przeglądzie Technicznym”. W latach osiemdziesiątych ukazywało się wiele książek z gatunku sf, toteż moje nazwisko się w nich pojawiało. Odnotowano je również w "Oxford Dictionary of Contemporary World Literature" i to w dwóch kolejnych latach.

Po roku 1989 wpadły w kłopoty duże wydawnictwa państwowe, jak "Iskry" i "Czytelnik". Wszystko się zmieniało, szukano funduszy na książki. Maciek Parowski, redaktor naczelny "Fantastyki" zdołał zdobyć fundusze na wydanie almanachu "Co większe muchy". Jako honorarium sprezentował autorom egzemplarze książki, dziękujemy mu za to bardzo. Były to trudne lata, polscy pisarze byli w niełasce, czytelnicy odczuwali ogromne zainteresowanie autorami kultury zachodniej, do której nareszcie otrzymali szeroki dostęp. W roku 1989 wyjechałam do Londynu, zaproszona przez towarzystwo "Mutual UFO Network" na zjazd ufologiczny. Wysokie honoraria autorskie za dwie książki, wydane tuż przed wyjazdem, zapewniły swobodny tam pobyt, bez konieczności podejmowania pracy przez czas jakiś. Powróciłam do kraju w 1995 roku. Związałam się z pewnym wydawnictwem, tłumaczyłam i wydawałam książki. Od roku 2000 byłam redaktor naczelną miesięcznika "Nowy Kurier Nadbałtycki". Wydawcą był Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Wydawca zamknął czasopismo 31 grudna roku 2011. Byłam redaktor prowadzącą periodyku "Gazeta WPiA UG". Pisałam do dzielnicowej "Twojej Gazety".

From the B&N Reads Blog

Customer Reviews