Urantijos knyga: Dievo, visatos, pasaulio istorijos, Jezaus ir musu paslapciu panaikinimas

Urantijos knyga: Dievo, visatos, pasaulio istorijos, Jezaus ir musu paslapciu panaikinimas

by Urantia Foundation
Urantijos knyga: Dievo, visatos, pasaulio istorijos, Jezaus ir musu paslapciu panaikinimas

Urantijos knyga: Dievo, visatos, pasaulio istorijos, Jezaus ir musu paslapciu panaikinimas

by Urantia Foundation

eBook

$4.99 

Available on Compatible NOOK Devices and the free NOOK Apps.
WANT A NOOK?  Explore Now

Related collections and offers


Overview

Urantijos knyga, pirmą kartą Urantijos fondo išleista 1955, teigia, jog buvo dangiškų būtybių pateikta kaip apreiškimas mūsų planetai – Urantijai.

Raštai Urantijos knygoje mus informuoja apie žmonijos genezę, istoriją ir likimą, taipogi apie mūsų santykius su Dievu Tėvu. Jie pateikia unikalų ir intriguojantį Jėzaus gyvenimo ir mokymų pasakojimą. Jie atskleidžia naujas laiko ir amžinybės properšas žmogiškajai dvasiai bei pateikia naujų detalių apie mūsų beprasidedantį nuotykį draugiškoje ir atidžiai prižiūrimoje visatoje.

Urantijos knyga pateikia aiškią ir apibrėžtą mokslo, filosofijos ir religijos integraciją. Tie, kas ją skaito ir studijuoja, tiki, kad Urantijos knyga gali suteikti itin reikšmingą paskatą religiniams ir filosofiniams viso pasaulio žmonių apmąstymams.

Urantijos knyga nėra “religija”. Ji plėtoja religinį praeities ir dabarties palikimą, skatindama asmeninį, gyvą religinį įtikėjimą.

Skaitytojai iš viso pasaulio yra mums sakę, jog Urantijos knyga juos giliai paveikė ir dažnai pakeitė jų gyvenimus. Ji įkvėpė juos pasiekti naujus dvasinio augimo lygmenis ir praturtino jų žmogiškojo gyvenimo vertės supratimą.

Tikimės, kad ir Jūs perskaitysite ją bei pats sau atrasite jos kilnią prasmę.


Product Details

ISBN-13: 9781883395445
Publisher: Urantia Foundation
Publication date: 01/01/2004
Sold by: Barnes & Noble
Format: eBook
Pages: 2132
File size: 3 MB
Age Range: 15 - 18 Years
Language: Lithuanian

Read an Excerpt

Visuotinis Tėvas1:0.1 (21.1) VISUOTINIS Tėvas yra visos kūrinijos Dievas, visų daiktų ir būtybių Pirmasis Šaltinis ir Centras. Pirmiausia galvokite apie Dievą kaip apie kūrėją, tada kaip apie kontrolierių, ir galiausiai kaip apie rėmėją. Tiesa apie Visuotinį Tėvą buvo pradėjusi aušti tada, kada pranašas sakė: “Tu, Dieve, esi vienas; nėra nieko kito be tavęs. Tu sutvėrei dangų ir dangų dangų, su visomis jų gausybėmis; tu išsaugai ir valdai juos. Dievo Sūnūs sutvėrė visatas. Kūrėjas apsirengia šviesa kaip drabužiu ir nutiesia dangus tolyn kaip uždangą.” Tiktai samprata apie Visuotinį Tėvą—vieną Dievą vietoje daugelio dievų—įgalino mirtingąjį žmogų suvokti Tėvą kaip dieviškąjį kūrėją ir begalinį kontrolierių.

1:0.2 (21.2) Miriadai planetinių sistemų buvo visos sutvertos tam, kad galiausiai jas apgyvendintų daugelio skirtingų rūšių protingi tvariniai, būtybės, kurios gali pažinti Dievą, priimti dieviškąją meilę, ir atsakydamos mylėti jį. Visatų visata yra Dievo kūrinys ir jo įvairių tvarinių gyvenamoji vieta. “Dievas sutvėrė dangus ir suformavo žemę; jis įkūrė visatą ir sutvėrė šitą pasaulį ne bergždžiai; jis suformavo jį, kad jis būtų apgyvendintas.”

1:0.3 (21.3) Apšviestieji pasauliai visi pripažįsta ir garbina Visuotinį Tėvą, visos kūrinijos amžinąjį sutvėrėją ir begalinį rėmėją. Milžiniškos gausybės visatų valiniai tvariniai pradėjo ilgą, ilgą kelionę į Rojų, kerinčią kovą amžinai jaudinančiame patyrime siekiant Dievo Tėvo. Laiko vaikų transcendentinis tikslas yra surasti amžinąjį Dievą, suvokti jo dieviškąją prigimtį, atpažinti Visuotinį Tėvą. Dievą pažįstantys tvariniai turi tiktai vieną aukščiausiąjį siekį, tiesiog vieną viską sugeriantį troškimą, o būtent, tapti, kokie jie yra savosiose sferose, panašiu į jį, koks jis yra savosios asmenybės Rojaus tobulybėje ir savosios teisios aukštybės visuotinėje sferoje. Iš Visuotinio Tėvo, kuris apgyvendina amžinybę, pasklido tolyn šis aukščiausias nurodymas: “Būkite tokie tobuli, net koks tobulas esu aš.” Su meile ir gailestingumu Rojaus pasiuntiniai nunešė šitą atkaklų dieviškąjį raginimą per amžius ir išorėn per visatas, net iki tokių žemos gyvulinės prigimties tvarinių, kaip Urantijos žmogiškosios rasės.

1:0.4 (22.1) Šitas nuostabus ir visuotinis nurodymas stengtis pasiekti dieviškumo tobulumą yra tobulumo Dievo visos kovojančios tvarinių kūrinijos pirmoji pareiga, ir turėtų būti aukščiausiasis troškimas. Šita dieviškojo tobulumo pasiekimo galimybė yra žmogaus visos amžinosios dvasinės pažangos galutinis ir užtikrintas likimas.

1:0.5 (22.2) Urantijos mirtingieji vargu ar gali tikėtis būti tobuli begaline prasme, bet žmogiškosioms būtybėms, pradedančioms savo kelionę, kaip tą jos daro šitoje planetoje, yra visiškai įmanoma pasiekti dangiškąjį ir dieviškąjį tikslą, kurį begalinis Dievas numatė mirtingajam žmogui; ir kada jos iš tikrųjų pasieks šitą likimą, tada jos bus, kas susiję su saviraiška ir proto pasiekimu, tiesiog tokios pat pripildytos dieviškojo tobulumo savojoje sferoje, koks pats Dievas yra savojoje begalybės ir amžinybės sferoje. Toks tobulumas gali nebūti visuotinis materialia prasme, beribis intelektualiu suvokimu, arba galutinis dvasiniu patyrimu, bet jis yra galutinis ir užbaigtas valios dieviškumo, asmenybės motyvavimo tobulumo, ir sąmoningo Dievo suvokimo visais ribiniais aspektais.

1:0.6 (22.3) Tai yra tikroji prasmė to dieviškojo įsakymo “Būk toks tobulas, net koks tobulas esu aš,” kuris visą laiką ragina mirtingąjį žmogų į priekį ir kviečia jį į vidų toje ilgoje ir kerinčioje kovoje dėl dvasinių vertybių ir tikrųjų visatos prasmių vis aukštesnių ir aukštesnių lygių pasiekimo. Šitas drąsus visatų Dievo ieškojimas yra visų laiko ir erdvės pasaulių gyventojų aukščiausias jaudinantis patyrimas.1. Tėvo vardas1:1.1 (22.4) Iš visų vardų, kuriais Dievas Tėvas yra žinomas per visatas, tie, kurie įvardija jį kaip Pirmąjį Šaltinį ir Visatos Centrą, yra sutinkami dažniausia. Pirmasis Tėvas yra žinomas įvairiais vardais skirtingose visatose ir tos pačios visatos skirtinguose sektoriuose. Tie vardai, kuriuos tvarinys priskiria Kūrėjui, labai priklauso nuo to tvarinio sampratos apie Kūrėją. Pirmasis Šaltinis ir Visatos Centras niekada neapreiškė savęs vardu, tiktai prigimtimi. Jeigu mes tikime, jog esame šito Kūrėjo vaikai, tai tiesiog natūralu, jog galų gale mes turėtume jį vadinti Tėvu. Bet tai yra tas vardas, kurį mes pasirenkame patys, ir jis kyla iš mūsų asmeninio ryšio su Pirmuoju Šaltiniu ir Centru suvokimo.

1:1.2 (22.5) Išmintingiems visatų valiniams tvariniams Visuotinis Tėvas niekada neprimeta ne viena forma savavališko pripažinimo, formalaus garbinimo, arba vergiškos tarnystės. Laiko ir erdvės pasaulių evoliuciniai gyventojai turi patys—savo pačių širdyje—pripažinti, mylėti, ir savu noru garbinti jį. Kūrėjas savo materialių tvarinių neverčia prievarta ar įsakymu atsisakyti dvasinės laisvos valios. Žmogiškosios valios meilės kupinas atsidavimas vykdyti Tėvo valią yra žmogaus pati nuostabiausia dovana Dievui; iš tikrųjų, toks tvarinio valios pašventimas sudaro žmogaus vienintelę tikrosios vertės dovaną Rojaus Tėvui. Dieve žmogus gyvena, juda, ir turi savo būtį; nėra nieko, ką žmogus galėtų duoti Dievui, išskyrus šitą pasirinkimą paklusti Tėvo valiai, ir tokie sprendimai, kuriuos įgyvendina visatų išmintingi valiniai tvariniai, sudaro tikrovę to tikrojo garbinimo, kuris taip patenkina Kūrėjo Tėvo meile valdomą prigimtį.

1:1.3 (22.6) Kada jūs kartą tikrai imate sąmoningai suvokti Dievą, po to, kada jūs iš tiesų atrandate didingą Kūrėją ir pradedate suvokti to dieviškojo kontrolieriaus gyvenantį viduje buvimą, tada, sutinkamai su savo apsišvietimu ir sutinkamai su tuo būdu ir metodu, kuriuo šie dieviškieji Sūnūs apreiškia Dievą, jūs Visuotiniam Tėvui surasite tokį vardą, kuris tinkamai išreikš jūsų sampratą apie Pirmąjį Didįjį Šaltinį ir Centrą. Ir tokiu būdu, skirtinguose pasauliuose ir įvairiose visatose, Kūrėjas tampa žinomas daugeliu vardų, dvasiniame ryšyje visi reiškia tą patį, bet žodžiais ir simboliais, kiekvienas vardas atitinka tą laipsnį ir gylį, kokiu jis yra įsiviešpatavęs bet kokios konkrečios sferos jo tvarinių širdyse.

1:1.4 (23.1) Netoli visatų visatos centro, Visuotinis Tėvas paprastai yra žinomas tokiais vardais, kurie gali būti laikomi reiškiančiais Pirmąjį Šaltinį. Einant tolyn į erdvės visatas, šie terminai, vartojami, kad būtų įvardintas Visuotinis Tėvas, dažniau reiškia Visuotinį Centrą. Dar toliau į žvaigždėtos kūrinijos išorę, jis yra žinomas, kaip ir jūsų vietinės visatos būstinės pasaulyje, kaip Pirmasis Kuriantysis Šaltinis ir Dieviškasis Centras. Viename netolimame žvaigždyne Dievas yra vadinamas Visatų Tėvu. Kitame, Begaliniu Rėmėju, o į rytus, Dieviškuoju Kontrolieriumi. Jis taip pat yra vadinamas Šviesų Tėvu, Gyvybės Dovana, ir Visagaliu.

1:1.5 (23.2) Tuose pasauliuose, kuriuose vienas iš Rojaus Sūnų gyveno savęs padovanojimo gyvenimą, Dievas paprastai yra žinomas kokiu nors vardu, kuris pažymi asmeninį ryšį, švelnią meilę, ir tėvišką atsidavimą. Jūsų žvaigždyno būstinėje Dievą vadina Visuotiniu Tėvu, o jūsų vietinės apgyvendintų pasaulių sistemos skirtingose planetose jis yra žinomas įvairiais vardais, tokiais, kaip Tėvų Tėvas, Rojaus Tėvas, Havonos Tėvas, ir Dvasinis Tėvas. Tie, kurie pažįsta Dievą per Rojaus Sūnų įsikūnijimų apreiškimus, galiausiai pasiduoda tvarinio-Kūrėjo asociacijos jaudinančiam sentimentaliam apeliavimui ir Dievą vadina “mūsų Tėvu.”

1:1.6 (23.3) Lyties tvarinių planetoje, tokiame pasaulyje, kur tėviškojo jausmo impulsai yra įgimti šio pasaulio protingų būtybių širdyje, Tėvo terminas tampa labai išraiškingu ir tinkamu vardu amžinajam Dievui. Jis geriausiai yra žinomas, kuo visuotiniausiai pripažįstamas, jūsų planetoje, Urantijoje, Dievo vardu. Tas vardas, kuris yra jam suteikiamas, turi mažai reikšmės; svarbu yra tai, kad jūs turėtumėte pažinti jį ir trokšti būti panašus į jį. Jūsų senieji pranašai teisingai jį vadino “amžinai esantis Dievas” ir kalbėdavo apie jį kaip apie tą, kuris “gyvena amžinybėje.”

Table of Contents

Įvadas
1 Dokumentas - Visuotinis Tėvas
2 Dokumentas - Dievo prigimtis
3 Dokumentas - Dievo požymiai
4 Dokumentas - Dievo ryšys su visata
5 Dokumentas - Dievo ryšys su individu
6 Dokumentas - Amžinasis Sūnus
7 Dokumentas - Amžinojo Sūnaus ryšys su visata
8 Dokumentas - Begalinė Dvasia
9 Dokumentas - Begalinės Dvasios ryšys su visata
10 Dokumentas - Rojaus Trejybė
11 Dokumentas - Amžinoji Rojaus Sala
12 Dokumentas - Visatų visata
13 Dokumentas - Rojaus šventosios sferos
14 Dokumentas - Centrinė ir dieviškoji visata
15 Dokumentas - Septynios supervisatos
16 Dokumentas - Septynios Pagrindinės Dvasios
17 Dokumentas - Septynios Aukščiausiųjų Dvasių grupės
18 Dokumentas - Aukščiausiosios Trejybės Asmenybės
19 Dokumentas - Iš Trejybės Kilusios Lygiavertės Būtybės
20 Dokumentas - Dievo Rojaus Sūnūs
21 Dokumentas - Rojaus Sūnūs Kūrėjai
22 Dokumentas - Sutrejybinti Dievo Sūnūs
23 Dokumentas - Atsiskyrusieji Žinianešiai
24 Dokumentas - Begalinės Dvasios Aukščiausiosios Asmenybės
25 Dokumentas - Erdvės Žinianešių gausybės
26 Dokumentas - Centrinės visatos tarnaujančiosios dvasios
27 Dokumentas - Pirminių supernafimų tarnavimas
28 Dokumentas - Supervisatų tarnaujančiosios dvasios
29 Dokumentas - Visatos Energijos Reguliuotojai
30 Dokumentas - Didžiosios visatos asmenybės
31 Dokumentas - Užbaigtumo Korpusai
32 Dokumentas - Vietinių visatų evoliucija
33 Dokumentas - Vietinės visatos administracija
34 Dokumentas - Vietinės visatos Motina Dvasia
35 Dokumentas - Vietinės visatos Dievo Sūnūs
36 Dokumentas - Gyvybės Nešėjai
37 Dokumentas - Vietinės visatos asmenybės
38 Dokumentas - Vietinės visatos tarnaujančiosios dvasios
39 Dokumentas - Serafinės gausybės
40 Dokumentas - Kylantieji Dievo Sūnūs
41 Dokumentas - Vietinės visatos fiziniai aspektai
42 Dokumentas - Energija — protas ir materija
43 Dokumentas - Žvaigždynai
44 Dokumentas - Dangiškieji Meistrai
45 Dokumentas - Vietinės sistemos administracija
46 Dokumentas - Vietinės sistemos būstinės
47 Dokumentas - Septyni gyvenamieji pasauliai
48 Dokumentas - Morontinis gyvenimas
49 Dokumentas - Apgyvendinti pasauliai
50 Dokumentas - Planetų Princai
51 Dokumentas - Planetų Adomai
52 Dokumentas - Planetinės mirtingųjų epochos
53 Dokumentas - Liuciferio maištas
54 Dokumentas - Liuciferio maišto problemos
55 Dokumentas - Šviesos ir gyvenimo sferos
56 Dokumentas - Visuotinė vienybė
57 Dokumentas - Urantijos kilmė
58 Dokumentas - Gyvybės įkūrimas Urantijoje
59 Dokumentas - Jūrinės gyvybės era Urantijoje
60 Dokumentas - Urantija ankstyvosios sausumos gyvybės eroje
61 Dokumentas - Žinduolių era Urantijoje
62 Dokumentas - Pirmykščio žmogaus aušros rasės
63 Dokumentas - Pirmoji žmogiškoji šeima
64 Dokumentas - Evoliucinės spalvotosios rasės
65 Dokumentas - Evoliucijos kontrolė iš viršaus
66 Dokumentas - Urantijos Planetos Princas
67 Dokumentas - Planetos maištas
68 Dokumentas - Civilizacijos aušra
69 Dokumentas - Primityviosios žmogiškosios, institucijos
70 Dokumentas - Žmogiškojo valdymo evoliucija
71 Dokumentas - Valstybės išsivystymas
72 Dokumentas - Kaimyninės planetos valdymas
73 Dokumentas - Edeno Sodas
74 Dokumentas - Adomas ir Ieva
75 Dokumentas - Adomo ir Ievos pražanga
76 Dokumentas - Antrasis Sodas
77 Dokumentas - Tarpiniai Tvariniai
78 Dokumentas - Violetinė rasė laikmečiu po Adomo
79 Dokumentas - Anditų ekspansija Rytuose
80 Dokumentas - Anditų ekspansija Vakaruose
81 Dokumentas - Šiuolaikinės civilizacijos vystymasis
82 Dokumentas - Santuokos evoliucija
83 Dokumentas - Santuokos institutas
84 Dokumentas - Santuoka ir šeimyninis gyvenimas
85 Dokumentas - Garbinimo kilmė
86 Dokumentas - Religijos ankstyvoji evoliucija
87 Dokumentas - Vėlių kultai
88 Dokumentas - Fetišai, talismanai, ir magija
89 Dokumentas - Nuodėmė, auka, ir atpirkimas
90 Dokumentas - Šamanizmas — kerėtojai ir žyniai
91 Dokumentas - Maldos evoliucija
92 Dokumentas - Vėlesnė religijos evoliucija
93 Dokumentas - Makiventa Melkizedekas
94 Dokumentas - Melkizedeko mokymai Rytuose
95 Dokumentas - Melkizedeko mokymai Levante
96 Dokumentas - Jahvė — hebrajų Dievas
97 Dokumentas - Sampratos apie Dievą evoliucija tarp hebrajų
98 Dokumentas - Melkizedeko mokymai Vakaruose
99 Dokumentas - Religijos visuomeninės problemos
100 Dokumentas - Religija žmogiškajame patyrime
101 Dokumentas - Tikroji religijos prigimtis
102 Dokumentas - Religinio įtikėjimo pamatai
103 Dokumentas - Religinio patyrimo tikrovė
104 Dokumentas - Sampratos apie Trejybę augimas
105 Dokumentas - Dievybė ir tikrovė
106 Dokumentas - Tikrovės visatos lygiai
107 Dokumentas - Minties Derintojų kilmė ir prigimtis
108 Dokumentas - Minties Derintojų misija ir tarnavimas
109 Dokumentas - Derintojų ryšys su visatos tvariniais
110 Dokumentas - Derintojų ryšys su individualiais mirtingaisiais
111 Dokumentas - Derintojas ir siela
112 Dokumentas - Asmenybės išlikimas
113 Dokumentas - Serafiniai likimo sargai
114 Dokumentas - Serafinis planetinis valdymas
115 Dokumentas - Aukščiausioji Būtybė
116 Dokumentas - Visagalis Aukščiausiasis
117 Dokumentas - Dievas Aukščiausiasis
118 Dokumentas - Aukščiausiasis ir Galutinysis — Laikas ir Erdvė
119 Dokumentas - Kristaus Mykolo savęs padovanojimai
120 Dokumentas - Mykolo savęs padovanojimas Urantijoje
121 Dokumentas - Mykolo savęs padovanojimo laikai
122 Dokumentas - Jėzaus gimimas ir kūdikystė
123 Dokumentas - Jėzaus ankstyvoji vaikystė
124 Dokumentas - Vėlesnioji Jėzaus vaikystė
125 Dokumentas - Jėzus Jeruzalėje
126 Dokumentas - Šie dveji lemiami metai
127 Dokumentas - Paauglystės metai
128 Dokumentas - Jėzaus ankstyvoji vyrystė
129 Dokumentas - Jėzaus vėlesnis suaugusiojo gyvenimas
130 Dokumentas - Pakeliui į Romą
131 Dokumentas - Pasaulio religijos
132 Dokumentas - Viešnagė Romoje
133 Dokumentas - Sugrįžimas iš Romos
134 Dokumentas - Pereinamieji metai
135 Dokumentas - Jonas Krikštytojas
136 Dokumentas - Pakrikštijimas ir tos keturiasdešimt dienų
137 Dokumentas - Belaukiant Galilėjoje
138 Dokumentas - Karalystės pasiuntinių rengimas
139 Dokumentas - Dvylika apaštalų
140 Dokumentas - Šių dvylikos įšventinimas
141 Dokumentas - Viešojo darbo pradžia
142 Dokumentas - Perėjimo šventė Jeruzalėje
143 Dokumentas - Einant per Samariją
144 Dokumentas - Gilbojoje ir Dekapolyje
145 Dokumentas - Keturios kupinos įvykių dienos Kapernaume
146 Dokumentas - Pirmoji pamokslavimo kelionė Galilėjoje
147 Dokumentas - Tarpinis apsilankymas Jeruzalėje
148 Dokumentas - Evangelininkų mokymas Betsaidoje
149 Dokumentas - Antroji pamokslavimo kelionė
150 Dokumentas - Trečioji pamokslavimo kelionė
151 Dokumentas - Laukdami ir mokydami pajūryje
152 Dokumentas - Įvykiai, vedantys į Kapernaumo krizę
153 Dokumentas - Krizė Kapernaume
154 Dokumentas - Paskutiniosios dienos Kapernaume
155 Dokumentas - Bėgimas per Galilėjos šiaurę
156 Dokumentas - Viešnagė Tyre ir Sidone
157 Dokumentas - Pilypo-Cezarėjoje
158 Dokumentas - Transfigūracijos Kalnas
159 Dokumentas - Kelionė po Dekapolį
160 Dokumentas - Rodanas iš Aleksandrijos
161 Dokumentas - Tolesnės diskusijos su Rodanu
162 Dokumentas - Tabernakulių šventėje
163 Dokumentas - Šių septyniasdešimties įšventinimas Magadane
164 Dokumentas - Atsidavimo šventėje
165 Dokumentas - Perėjos misija prasideda
166 Dokumentas - Paskutinis apsilankymas šiaurinėje Perėjoje
167 Dokumentas - Apsilankymas Filadelfijoje
168 Dokumentas - Lozoriaus prisikėlimas
169 Dokumentas - Paskutinysis mokymas Peloje
170 Dokumentas - Dangaus karalystė
171 Dokumentas - Pakeliui į Jeruzalę
172 Dokumentas - Ėjimas į Jeruzalę
173 Dokumentas - Pirmadienis Jeruzalėje
174 Dokumentas - Antradienio rytas šventykloje
175 Dokumentas - Paskutinioji kalba šventykloje
176 Dokumentas - Antradienio vakarą ant Alyvų Kalno
177 Dokumentas - Trečiadienis, poilsio diena
178 Dokumentas - Paskutinioji diena stovykloje
179 Dokumentas - Paskutinioji Vakarienė
180 Dokumentas - Atsisveikinimo kalba
181 Dokumentas - Paskutinieji pamokymai ir perspėjimai
182 Dokumentas - Getsemanėje
183 Dokumentas - Jėzaus išdavimas ir suėmimas
184 Dokumentas - Sanhedrino teisme
185 Dokumentas - Teismas pas Pilotą
186 Dokumentas - Prieš pat nukryžiavimą
187 Dokumentas - Nukryžiavimas
188 Dokumentas - Laikas kapavietėje
189 Dokumentas - Prisikėlimas
190 Dokumentas - Morontiniai Jėzaus apsireiškimai
191 Dokumentas - Apsireiškimai apaštalams ir kitiems lyderiams
192 Dokumentas - Apsireiškimai Galilėjoje
193 Dokumentas - Paskutinieji apsireiškimai ir pakilimas
194 Dokumentas - Tiesos Dvasios padovanojimas
195 Dokumentas - Po Pentakosto
196 Dokumentas - Jėzaus įtikėjimas

From the B&N Reads Blog

Customer Reviews